PODPOŘTE NÁSKONTAKTY

Kalendář akcí

Opravme Česko - Brno (Středisko volného času Lužánky)

04. 05. 2019

Opravme Česko! To je heslo Opravárny, největší sítě hobby opravářů i odborných servisů v ČR. Nynívyrážíme do regionů a spolu s dalšími partnery jsme pro vás připravili den plný opravárenských workshopů, přednášek na témata prevence vzniku odpadu a cirkulární ekonomiky a ukázek oprav včetně možnosti přinést svůj výrobek na spravení našim profíkům. Dále vás čeká dobré jídlo, pití, tombola, hudba, networking a relax. Pro děti budou připravené soutěže s ekologickou tématikou.

Ve Středisku volného času Lužánky budeme mít k dispozici celé nádvoří, v případě nepřízně počasí sál, kde budou naši opraváři se stolky a nářadím. Můžete přinést na opravu následující výrobky:
- mobilní telefony 
- PC, tablety, notebooky 
- drobné a domácí elektro (mixéry, toustovače, audio apod..)
- starší elektro (staré vysavače, gramofony, heligonky a další věci, které odborné servisy už neopravují, ale vy je máte prostě rádi :-) )

Výrobky stačí přinést a sledovat, jak jim naši opraváři vdechují nový život, případně se na opravu vrhnete společně. Cena za opravu je na domluvě mezi vámi. Obvykle velmi nízká. Výrobky, na které nebudou na místě náhradní díly si opraváři převezmou na později a vystaví vám předávací protokol. Pro neopravitelné výrobky bude na místě box - budou odevzdány k odborné recyklaci společností Asekol.

Vstupné:
- dobrovolné, doporučeno 100 Kč, výtěžek půjde na kampaň Opravme Česko. Přispěvatelé se budou moci zúčastnit tomboly o kvalitní elektro výrobky značky ETA a další ceny.

- pokud máte zájem o místo na workshopech, zajistěte si co nejdříve místa ZDE. Budou probíhat tři- opravy mobilních telefonů/PC, opravy elektra a opravy šicích strojů. Naučíte se například poznat příčinu závady, přeměřit elektrický proud, pájet, vyměnit displej apod.
Workshopy jsou dvouhodinové, vedené našimi profíky, s ukázkou na skutečných výrobcích. Cena jednoho je 450 Kč, 890 Kč s občerstvením a nápoji po celý den konání akce. Kapacity jsou velmi omezené, hlaste se co nejdříve. Další ale budeme průběžně vyhlašovat i mimo tuto akci.

- pokud jste opravář nebo servis a chtěl byste na akci přijít, opět se ozvěte na mail zakazky@opravarna.cz. Vstup rovněž za min. 100 Kč, výdělek je plně váš. Preferujeme zaregistrované v naší databázi, s určitou úspěšností oprav a pozitivním hodnocením od zákazníků.

- pro přispěvatele z Hithitu platí podmínky dle jejich odměn (vstupné, workshopy, občerstvení zdarma atd..). 

PROGRAM: 

10 - 11:30 Opravárenské worshopy (pouze pro přihlášené a po zaplacení vstupného)

13:00 Otevření areálu pro veřejnost - až do 18 hodin možnost nechat si opravit výrobek od některého z našich opravářů

13:30 - 14:30 Oficiální zahájení a krátké přednášky

Vystoupí:

Jan Charvát - zakladatel Opravárna a Opravme Česko - úvodní slovo

Daniel Vondrouš - Zelený kruh a externí pracovník Opravme Česko - představení průzkumu opravitelnosti výrobků

Jakub Stacho - FabLab - představení veřejné 3D tiskové dílny a možnosti 3D tisku v oblasti zlepšení opravitelnosti výrobků

Martin Vaneček - vedoucí Odboru životního prostředí Magistrátu města Brna - plány Brna v oblasti prevence vzniku odpadu

Naši partneři

Naši přítomní opraváři představí, co umí a s čím se na ně můžete během dne obracet 

ZPĚT

Kontakty

Opravme Česko z.s.
IČ: 07620179, stanovy spolku
Sídlo: K Vejvoďáku 1202, Praha - Zbraslav

Mgr. Jan Charvát, předseda spolku

Bc. Lucie Charvátová, zakládající člen 

   

  Mgr. Jan Studecký, zakládající člen 

       

Kontakt:
honza@opravarna.cz
725 483 292

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí. (Více na: www.sfzp.cz a www.mzp.cz). Ministerstvo životního prostředí a Statní fond životního prostředí České republiky neodpovídají za věcný a formální obsah informací, které příjemce podpory zveřejní v rámci realizace podporovaného projektu. Autoři projektu spolupracují také s kanceláří OSN v Praze, projekt zapadá do tzv. Cílů udržitelného rozvoje, konkrétně na lokální úrovni pomáhá naplňovat globální cíl číslo 12 - udržitelná výroba a spotřeba.

Opravme Česko z.s. je neziskovou organizací ověřenou společností Techsoup a způsobilou tak využívat služeb Google for Nonprofits.